20.9.2019 10:18

Kapacita školky ve Strupčicích vzroste!

Kapacita školky ve Strupčicích vzroste! 1Nedostatečná kapacita strupčické mateřské školy v budově vily vedla před časem ke zřízení odloučené třídy v prostorách základní školy ve Strupčicích, kde se nacházela školní družina. Tato situace však nebyla z provozního hlediska pro potřeby školky úplně ideální. Důvodem je i fakt, že obec Strupčice se rozvíjí, přicházejí  další noví obyvatelé, včetně dětí, které plní kapacity stávajících zařízení. Tento problém nenastává jen u nás. Před lety tento fakt nastartoval Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy k tomu, aby vypsal dotační programy na rozšíření kapacity škol a školek. Naše obec se do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) přihlásila a získala příslib dotace ve výši 7,9 mil. Kč na vybudování přístavby ke stávající budově MŠ včetně vybavení. Projektant zpracoval návrh na přístavbu přízemní budovy k severní straně vily  s propojením se stávajícími prostory budovy. Náklady na samotnou stavbu by měly dosáhnout na 6 800 849 Kč, což je nejnižší cena vysoutěžená firmou Metall Quatro Vysoká Pec. S přístavbou je také spojena rekonstrukce kuchyně, která se v návaznosti na zvýšenou kapacitu musí pochopitelně také zvětšit a dovybavit. Cena za gastro zařízení dosáhne výše zhruba 1 200 000 Kč, kterou zcela uhradí obec Strupčice. Celkové náklady se  pohybují ve výši kolem 8 mil. Korun. Přislíbená dotace 7,9 mil.Kč bude ještě částečně krácena z důvodu nižší ceny od zhotovitele oproti původnímu rozpočtu, který zněl na částku 9 mil. Kč, výsledná dotace činí 90% nákladů.

Přístavbou především dojde k navýšení kapacity počtu dětí ve vile v čp. 125 na 68 dětí a nebude se muset využívat odloučená třída v budově Základní školy, čímž dojde ke zjednodušení provozu mateřské školky.

Vytvořeno: 14. 6. 2017
Poslední aktualizace: 14. 6. 2017 07:06