23.1.2019 08:02

-6,6 °C

-8,6 °C

Svátek má Zdeněk

Fotbalový nábor ve Strupčicích!

Strupčice – S nezájmem dětí o sport a konkurencí ostatních odvětví bojuje fotbal po svém. Celorepublikovou akcí Měsíc náborů, která letos zavítala i na fotbalové hřiště do Strupčic.

Zářijoví nábor zaměřují oddíly především na předškoláky a děti z 1 až 2 tř. Základní školy. Do svých fotbalových týmů, ale zvou všechny zájemce. „Každý okres má svého zástupce, který akci Měsíc náborů pořádá a podporuje ho Fotbalová asociace České republiky. Do náboru investuje finanční i materiální podporu, jako jsou míče, rozlišováky a upomínkové předměty," říká pan starosta Strupčic Luděk Pěnkava, který je zároveň vedoucí mládeže v SK Strupčice.

A jak takový nábor probíhá ve Strupčicích?

Za slunného počasí se v pátek 16. 9. 2016 konala tato akce na fotbalovém hřišti SK Strupčice. Dorazily tři Mateřské školy a tři Základní školy z blízkého okolí (Vysoká Pec, Březno u Chomutova a také místní Strupčice) v celkovém počtu 114 dětí ve věku  5-8let. Po úvodním slovu profesionálního trenéra mládeže pro Ústecký fotbalový svaz Jana Štefka a starosty obce Strupčic pana Luďka Pěnkavy, se děti daly do soutěžení. Patronem této akce byl Patrik Gedeon bývalý prvoligový hráč, který si společně s dětmi vyzkoušel na deseti stanovištích fotbal, skákání přes švihadlo, práci s míčem, hod na koš, připravený běžecký slalom aj..

Uprostřed akce měly děti možnost se zdarma občerstvit na připravených lavičkách limonádou a sušenkou. Na závěr a po splnění všech úkolů přišly společně se svými učiteli pro odměnu a pamětní medailí, která jim bude připomínat tento den. Děti odcházely unavené, ale spokojené s úsměvem na tvářích a hojně slibovaly, že se za námi na fotbalové hřiště přijdou opět podívat. Budeme se těšit..

Vytvořeno: 19. 9. 2016
Poslední aktualizace: 16. 12. 2016 14:39