20.9.2019 09:23

Už se krade i tohle…!

Je tomu necelý rok a půl, kdy obec Strupčice nainstalovala při vjezdech do Okořína, Strupčic a Hošnic stacionární radary, které měří rychlost aut vjíždějící do obce. Bohužel po tomto víkendu v Hošnicích na sinici II. třídy zůstal jen jeden ze dvou umístěných radarů. Přístroj za více než 48 tisíce korun, upozorňující rychlé řidiče, si odnesli zatím neznámí zloději, kteří spolu s radarem odnesli také solární panel sloužící k napájení zmíněného radaru a i sloupek, který natolik porušili, že radar s panelem padli do pole. Zloději byli na tuto akci podle Chomutovské policie, která případ řeší, předem dobře připraveni, o čemž svědčí způsob krádeže. Radary mají řidiče informovat o okamžité rychlosti vozidla a tím přispívat k bezpečnosti na silnicích. K čemu přispějí zloději?

Honza Hubač, 21. 7. 2016

Vytvořeno: 9. 8. 2016