23.1.2019 08:54

-8,6 °C

Svátek má Zdeněk

Svatováclavská pouť ve Strupčicích

Tradiční pouťové atrakce, projížďky v koňském spřežení, střelnice, plno sladkých i slaných pamlsků – to vše a mnoho dalšího bylo směstnáno v sobotu 28. září na strupčickou náves a na nádvoří Obecního úřadu. Proběhla tu totiž oblíbená Svatováclavská pouť.

„Jedná se o tradiční akci, na kterou se schází nejen místní, ale i lidé z nejbližšího okolí. Pouť sice nebyla tak velká jako dva týdny předtím jirkovská Hornická, ale to vůbec nevadilo – vesnická atmosféra takovým akcím sluší více než ulice přecpaných lidí, zhodnotil letošní pouť starosta Strupčic Luděk Pěnkava, který odhadl, že přilákala v průběhu celého dopoledne na čtyři stovky lidí.“
Organizátoři i letos zajistili ochutnávku pouťových koláčků, která byla doplněna o stánek s vínem a burčákem. Probíhal tu také odpolední program s pásmem pro děti, jež vystřídali absolventi Lidové školy umění z Jirkova (skupina Červený trpaslík). K vidění bylo také vystoupení Biketrial show v podání Martina Šimůnka, který je vícenásobným mistrem světa a svou šikovností pobavil nejednoho diváka. Vyvrcholením celého dne bylo předání  Ceny obce Strupčice pro rok 2016. Pan starosta letošní pouť označil za vydařenou a závěrem uvedl, že k celkové spokojenosti přispělo i pěkné počasí.

Cena obce
Druhým rokem také proběhlo na den české státnosti předání ceny obce, která se uděluje významným osobnostem za jejich přínos pro obec či hrdinský čin, a to na základě veřejného hlasování obyvatel Strupčic a jeho osad. Letošní cenu si převzala Karina Jindrová, a to za celoživotní přínos v oblasti požární ochrany.

Vytvořeno: 5. 10. 2016
Poslední aktualizace: 6. 10. 2016 10:52