20.9.2019 09:23

Revitalizace dřevin u nové bytné zóny

Revitalizace dřevin u nové bytné zóny 1Obec se začala zabývat stavem dřevin, které se nacházejí u nové obytné zóny K Rybníku, kde lemují cestu k tzv. „Bahňáku“. Dle odborného posudku je velká část dřevin za svou životností a je nevyhnutelné jejich postupné pokácení. V úvahu se navíc musí brát bezpečnostní hledisko, neboť stromy se nacházejí blízko obytné zóny, ale i zdravotní hledisko, protože jde většinou o topoly, které produkují alergeny. Pokud dojde k dohodě s vlastníky lesíka, mohlo by se na podzim tohoto roku začít s postupnou revitalizací lesíka, jenž tvoří větrolam západního větru směrem do vsi. Znamená to vykácení špatných stromů a výsadba nových – jasanů, lip, javorů. Celá záležitost by určitě trvala několik let.

Vytvořeno: 20. 7. 2017
Poslední aktualizace: 20. 7. 2017 08:28