2.7.2020 08:30

Svátek má Patricie

Svazek obcí

Nové panorama na rozhledně ,,Maják"

Před čtyřmi lety vznikla na úpatí k dolům nad Strupčicemi rozhledna tzv. ,,Maják“, které si Strupčičtí cení a čas od času se jim povede jí zatraktivnit. Tato chvíle nastává i nyní. Obec za spolupráce s Asistenčním centrem Most umístila na rozhlednu čtyři malované mapy, které zachycují krajinu v době před těžbou uhlí i se zaniklými obcemi, které se nacházeli pod Krušnými horami. Tyto mapy umístěné na rozhlednu ,,Máják“ tak umožňují srovnání reálných a mapových panoramat. Jako první měli tuto možnost vyzkoušet jeho organizátoři pan starosta Luděk Pěnkava, ředitel Asistenčního centra Ing. František Jochman a Eva Fliegrová, referentka AC.

Honza Hubač, 4. 7. 2016

Vytvořeno: 9. 8. 2016