V OBRAZEGoogle playapp

19.7.2018 17:35

28 °C

Máte dostatek informací o dění v obci?

5. 10. 2017
neomezeno

Svátek má Čeněk

Koupě domu čp. 50

Koupě domu čp. 50  1Velkou pozornost na sebe strhla informace o tom, že dům čp. 50 (bývalá hliníkárna) se dostal do exekuce a finanční úřad ve Žďáru nad Sázavou vyhlásil dražbu nemovitosti. Do té se přihlásili 2 zájemci, včetně obce Strupčice. Nejnižší podání bylo stanoveno na 1 466 667 Kč a za tuto cenu se i podařilo obci objekt vydražit. Velkou roli v tom sehrál charakter druhého účastníka, který pochopil záměr obce a z aukce odstoupil. Samotné vydražení ještě ale nenabylo právní moci, jelikož pan Zeh, původní majitel objektu, podal proti dražbě odvolání. Nic se ale nemění na tom, že obec má jasné představy o využití objektu. Ráda by zde vybudovala své sídlo údržby obce, tj. truhlářskou a zámečnickou dílnu, sběrný dvůr, sklad materiálu a nářadí. Z hlavní budovy by pak mohly vzniknout obecní byty. Jak nám ale prozradil pan starosta, tento záměr je ještě hudba budoucnosti.

Vytvořeno: 20. 12. 2017
Poslední aktualizace: 20. 12. 2017 22:14