#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

V OBRAZE

Google playapp

HORY DOLY

Aktuální teplota

19.2.2020 05:27

Aktuální teplota:

4 °C

Vlhkost:

80,1 %

Rosný bod:

0,9 °C

Kalendář akcí

Novinky.cz

práce

Svátek

Svátek má Patrik

socpom

soutěž

Obsah

Hurá do školy!

Typ: ostatní
Tradiční kornouty se sladkostmi, sváteční oblečení, slavnostní nálada a především plné učebny, které po prázdninách neznějí prázdnotou, tak vypadá už každoroční první školní den v prvních třídách. Jinak tomu nebylo ani na Základní škole ve Strupčicích, kam 1. září přišel přivítat patnáct novopečených školáků i pan starosta obce Luděk Pěnkava spolu s paní ředitelkou Mgr. Janou Miškovou a jejím učitelským sborem. Prvňáčky samozřejmě doprovodili na školní premiéru rodiče, prarodiče i sourozenci, jejichž podpora a motivace byla pro tento den nezastupitelná.  Na školáky čekala i spousta novinek, na lavicích byly připravené první pomůcky včetně slabikáře, dárky v podobě školních pomůcek. Dále prvňáčci obdrželi od firmy Bovys sponzorský dar, a to tašku naplněnou čerstvým ovocem.

Zajímalo nás také, co čeká prvňáčky v prvních dnech školy. Vydali jsme se proto za paní ředitelkou ZŠ Mgr. Janou Miškovou, aby nám na tuto otázku odpověděla. „V prvé řadě musíme zapracovat na adaptačním procesu, přeci jen změna je to pro děti obrovská. Nejdůležitější je přechod z hravého typu do školní práce. Musíme také děti naučit školní návyky typu: sedět v lavici, udržet pozornost a hlásit se“.

Celkem ve Strupčické škole po prázdninách přivítali 170 školáků, které si zanedlouho užijí další prázdniny ve dnech 27. a 28. října. Nezbývá nám, než jim popřát hodně úspěchů a motivace do dalších školních dnů.


Vytvořeno: 1. 9. 2016
Poslední aktualizace: 7. 9. 2016 11:41
Autor: