24.3.2019 21:17

Svátek má Gabriel

Extrémní sucho, nebo špatná péče

Extrémní sucho, nebo špatná péče 1Obec Strupčice se před dvěma lety pustila do rekultivace pozemku po bývalé cihelně, na které vypsala výběrové řízení, jež se podařilo vysoutěžit zahradnickému centru Studený, s. r. o., jež vysázel 700 stromů.

Při kontrole prováděnou Agenturou ochrany a přírody Ústeckého kraje se ale zjistilo, že některé vysázené dřeviny, které se nacházejí na bývalé cihelně nad obcí, skomírají a více než stovka jich uschla. Pan starosta Strupčic Luděk Pěnkava ve spolupráci se zhotovitelskou firmou tedy celou situaci zmapoval a oblastí procházel. Pravou příčinu takto vysokého počtu zničené výsadby, vidí v extrémním suchu uplynulých dvou let. Obec Strupčice na tuto akci dostala dotaci z Operačního programu životní prostředí, ve výši zhruba 550 tisíc Kč. Odhadovaná škoda na poničených stromech je asi 30 tis Kč.

Obec se tedy s reklamací obrátila na firmu Studený, s. r. o., která celou výsadbu stromů realizovala. Obec totiž měla k dispozici záruku v podobě roční udržitelnosti. Tu firma Studený, s. r. o. přiznala a pustila se tedy do revitalizace alejí v areálu bývalé cihelny ve Strupčicích.

Vytvořeno: 21. 10. 2016
Poslední aktualizace: 21. 10. 2016 09:12