2.7.2020 07:17

Svátek má Patricie

Svazek obcí

Exkurze dětí ze ZŠ

V úterý 11. října v dopoledních hodinách navštívila 3. třída ze Základní školy ve Strupčicích,  s paní učitelkou Mgr. Monikou Bláhovou Obecní  úřad ve Strupčicích.

Exkurze byla dohodnuta v návaznosti na právě probíranou učební látku ve škole Naše obec. Dvacet dva dětí si prohlédlo prostory Obecního úřadu a mohly tak zjistit, jak celý úřad funguje. Pan starosta vzal také děti i do jednací místnosti, kde probíhají  jednání zastupitelstva, kde se rozhodují ty nejdůležitější otázky o budoucnosti obce. Pan starosta také u této příležitosti vyzpovídal děti a pokládal jim otázky na dané téma spojené s předmětem

A co děti nejvíce zaujalo? Rozhodně pamětní kniha, kterou má obec ve svém archívu k dispozici. Jednalo se totiž o knihu, která v sobě uchovává záznamy a fotky z vítání občánků. Tam se spousty dětí našlo, z čehož měli evidentně velkou radost.

Vytvořeno: 14. 10. 2016
Poslední aktualizace: 14. 10. 2016 07:16