#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální teplota

9.12.2022 03:02

Aktuální teplota:

0,5 °C

Vlhkost:

90,8 %

Rosný bod:

-0,7 °C

Anketa

Jaký obrázek by se vám líbil na fasádě objektu koupaliště?

Celkem hlasů:
103
Hlasování začalo:
29. 7. 2022
Hlasování končí:
24. 2. 2023

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Kalendář akcí

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Novinky.cz

práce

Svátek

Svátek má Vratislav

socpom

 

Svazek obcí

Obsah

Strupčice - takovou spoušť už dlouho nepamatují.

Typ: ostatní
Extrémně silná bouře Herwart, která se v neděli 29.10. 2017, prohnala přes naše území, napáchala nemalé škody i u nás. Živel měl takovou sílu, že strhl střechu tělocvičny na Základní škole a plechová střecha v jednom kuse odputovala až na hřbitov. Zde napáchala škody v podobě zničených náhrobků a hřbitovní zdi, která shodou náhod nyní prochází rekonstrukcí. Podle starosty obce Luďka Pěnkavy, bylo ale nepříznivou zprávu to, že při této cestě ze střechy ZŠ na hřbitov, byla značně poničena i střecha sportovní haly! Výčet škod se tak bude pohybovat ve vysokých číslech, neboť plechová krytina je pomačkaná, jsou v ní díry a hluboké rýhance. Škoda je také zaznamenána na uražených kopulích a poničené fasádě. 

Následující dny pak zaměstnance obecního úřadu zaměstnal úklid nejen úlomků ze zateplení, které byli po celém okolí, ale také napáchaných škod, kterých bylo nemálo, např. rozřezání a likvidaci  plechové střechy nebo sundání stropních podhledů a tepelné izolace stropu tělocvičny.

Celá situace má velký dopad na provoz ZŠ, neboť při odfouknutí střechy z tělocvičny napršelo také do zateplení stropu a voda odtud protekla až na parkety. Tato situace zapříčinila to, že se dřevěný povrch zdeformoval a je nepoužitelný pro vyučování hodin tělesné výchovy nebo jiných sportovních aktivit. Následující kroky tedy budou směřovat ke kompletní opravě nejen střechy budovy, ale také stropu a nové podlahy s tím, že se s pojišťovnou vyjednávají úhrady škod na budově.

Vytvořeno: 21. 11. 2017
Poslední aktualizace: 24. 11. 2020 11:52
Autor: