19.4.2024 17:04

Strupčice stále čekají na peníze!

Do dnešních dní nám stále nebyla proplacena dotace za halu ve výši zhruba 24 milionů korun. Důvodem je skutečnost, že jsme nedodrželi jeden bod ze smlouvy s Regionální radou Severozápad a proplatili fakturu dodavateli o jediný den později. Informace o termínu proplacení faktur byla v sedmnáctistránkové smlouvě schovaná čtyřmi slovy v závorce, což jsme bohužel přehlédli a drželi se praxe, která byla běžná při všech předchozích dotačních výzvách. Následně jsme žádali výbor regionální rady o povolení prodloužení termínu a tím by se celá záležitost vyřešila. Bohužel dva členové výboru hlasovali proti a vzhledem k systému hlasování, který je ve výboru regionální rady nastaven, to stačí k tomu, aby nám prodloužení termínu nebylo dodatečně schváleno.

Nyní se odvoláváme na ministerstvo financí, protože považujeme odebrání 24 milionů za tento administrativní prohřešek jako naprosto neadekvátní. Hala je uhrazena a obec splácí 15 milionový úvěr. Doufejme, že se vše brzy urovná, abychom mohli pokračovat v plánovaných investicích.

Honza Hubač, 23. 6. 2016

Vytvořeno: 9. 8. 2016