19.4.2024 06:04

Přístavba budovy mateřské školy Strupčice

Přístavba budovy mateřské školy Strupčice Projekt je spolufinancován Evropskou unií (integrovaný regionální operační program).

Cílem projektu je realizovat přístavbu ke stávající budově mateřské školy. Jedná se o přístavbu stávající mateřské školky ve Strupčicích, která bude taktéž sloužit jako mateřská školka. Přístavba rozšíří kapacitu budovy o 28 dětí. Nová přístavba je jednopodlažní, nadzemní a rozšiřuje prostory prvního nadzemního podlaží stávajícího objektu. Stávající budova je samostatně stojící, čtyřpodlažní s jedním podlažím částečně podsklepeným. Stávající budova i nová přístavba jsou umístěny na oploceném pozemku ve vlastnictví žadatele, který taktéž slouží pro potřeby mateřské školky. Přístavba bude sloužit k potřebám mateřské školky, včetně přípravy stravy. V budově přístavby vznikne herna, jídelna a ložnice. Dále samostatná šatna, WC pro děti a pro učitelky, sklad hraček a pomůcek. Bude pořízeno vnitřní vybavení, nábytek do herny, nábytek do ložnice, ložní prádlo, vybavení šaten, vybavení kuchyně a další drobný nábytek pro vybavení přístavby mateřské školky. Bude vybudován bezbariérový přístup do objektu. V cílovém stavu se bude jednat o mateřskou školku s celkovou kapacitou 68 dětí. Kapacita 68 dětí bude po dokončení projektu uvedena rovněž v Rejstříku škol. Realizace přístavby navýší kapacitu o 28 míst, současně se však počítá s tím, že přestane být využívána odloučená třída MŠ s kapacitou 20 míst, sídlící v budově základní školy. Cílem projektu je tak zvýšit dostupnost péče o předškolní dětí od 2,5 let věku prostřednictvím vybudování přístavby MŠ včetně zajištění jeho kvality nezbytným vnitřním vybavením.

Vytvořeno: 6. 10. 2017
Poslední aktualizace: 24. 11. 2020 11:52