18.4.2024 17:04

-0.8 °C

Svátek má Valérie

Otevření nové učebny mateřské školky ve Strupčicích

Otevření nové učebny mateřské školky ve Strupčicích Otevřením nové části mateřské školky se zvyšuje kapacita naší školky v jedné budově na 68 dětí. Zvýšit kapacitu staré mateřské školky začalo být zapotřebí asi před sedmi lety, v době kdy se stále zvyšoval počet dětí , které navštěvovaly naší MŠ a kapacita 40 dětí staré budovy již nestačila.

Nejprve jsme v roce 2011 otevřeli na dobu dočasnou (která nakonec přesáhla šest let), odloučenou třídu pro 15 a později pro 20 dětí v objektu základní školy.  Ale argument vedení školky a školy o umístění všech dětí v jednom objektu, problém s denním převážení stravy z jednoho objektu do druhého byly natolik silné, že jsme se v roce 2013 připojili k záměru ministerstva pro místní rozvoj, které hodlalo finančně podpořit obce, které se potýkají s malou kapacitou pro své děti ve školkách. Nechali jsme zpracovat projekt, jehož autorem je pan Petr Vachulka. Koncem roku 2015 byl konečně vyhlášen program na příjem dotací na výstavbu nových mateřských školek, čehož jsme využili a na konci roku 2016 jsme dostali informaci o tom, že nám dotace bude přidělena ve výši 85%.

Na začátku roku 2017 proběhlo výběrové řízení na zhotovitele, ve kterém jsme vybrali firmu Metall Quatro Vysoká Pec.  Tato firma zahájila výstavbu v květnu 2017 a k dnešnímu dni je stavba dokončena. Celá záležitost od prvního impulsu vyslaného z naší obce směrem k ministerstvu školství trvala neskutečných 4,5 roku, tj. 55 měsíců, z toho vlastní stavba jen 9 měsíců.  46 měsíců se papírovalo a čekalo.
Nová část je přímo propojena se starou budovou. To byl hlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro umístění nové části na tomto místě a ne pro jinou variantu. Celá stavba vyšla na 7 250 tisíc. Nová moderní  kuchyně, která je opravdu perlou v nové školce, stála 1 160 tisíc korun a  nahradila starou kuchyň, která v porovnání s tou novou byla opravdu hodně retro.  Přičteme-li k tomu ještě ostatní náklady za projektovou dokumentaci, zpracování žádostí o dotace, technický a autorský dozor stavby,  vyšplhaly se celkové náklady na 9,1 mil. Dotaci očekáváme zhruba ve výši 7,5 mil.Kč,  snad nenastane žádný zádrhel.  Ještě nějaké finance budeme muset investovat do doplnění vnitřního vybavení, ale jsem přesvědčen, že tyto necelé dva miliony z obecního rozpočtu jsou investovány správně. V letošním roce chceme na úpravách tohoto objektu pokračovat a opravit střechu a fasádu staré budovy, aby byla pěkně sladěná s novou částí.
Slavnostního otevření se zúčastnili za dodavatele firmu Metall Quatro pánové Miroslav Štýbr, Tomáš Lamač a Tomáš Fokt, za Obec Strupčice starosta Luděk Pěnkava a technický dozor stavby Ivan Pavliš a za školu a školku ředitelka Jana Mišková a vedoucí učitelky školky Iveta Chloubová. Z řad obyvatel Strupčic přišlo něco mále přes sto zájemců, kteří si prohlédli nový objekt.

Vytvořeno: 18. 1. 2018
Poslední aktualizace: 18. 1. 2018 14:20